Začátek dubna a zhrnutí pár věcí

5. april 2015 at 16:58 | Eira Toril ☯ |  Zápisky

Zdravím a přeji všem krásný den. U nás je opravdu krásný. Chtěla jsem semka napsat pár věcí, které se událo nebo taky stane. Dnes jsem se opět vrátila na tento blog a začala odznova, jelikož jsem se intenzivně pustila do studijí wicca a chtěla jsem místo, kde bych si mohla psát různé poznatky. Každopádně o wiccu se zajímám už několik let, ale až letos jsem provedla samozasvědcení a stala se novicou. Nechala jsem si totiž nějaký čas na rozmyšlenou. Tohle není jen nějaká hra či věc, se kterou bych se chtěla předvádět. Je to víra, je to něco, v co chce člověk věřit. Ať už je to přítel, bůh či klidně i plastová hračka. Já jsem se rozhodla odevzdat svou víru Bohu a Bohyni a také celé přírodě a vesmíru. Zasvětcení jsem provedla v únoru přesně na Imbloc, který je právě časem přijmutí nových

žákyň a žáků. Jelikož nemám žádného mentora a musím se učit sama, jsem ráda, že se můžu spolehnout na moji úžasnou knihu Učebnice čarodějnictví a magie: staré rituály a tradice wicca. Hodlám sem časem napsat něco jako recenzi na ní. Je to tříletý učební plán, který napsala jedna bílá čarodějka Thea a její přátelé. Každý měsíc jsou tam různé úkoly a nové věci pro učení. Právě teď mi začíná třetí měsíc - duben a to znamená, že se budu učit hlavně o bylinkách. Už se na to moc a moc těším. Minulý měsíc jsem měla studii o Bohu a Bohyni a také o všech živlech. Bylo to opravdu zajímavé.

Dále jsem už přijala své magické jméno. Jsou to vlastně dvě jména, jedno pro rituály a druhé pro oslovování. Ale klidně mě můžete oslovovat oběmi jmény. Je to Eira Toril. Jak jste si asi všimli, tak Toril používám jako podpis. Jinak obě jména jsem z mé nejoblíbenější severské (germánské) mytologie. Eira znamená mylosrdný a Toril je boj Thora (bůh bouře). Takže dohromady milosrdný boj Thora. Není to překrásné? Jak říkám, můžete mě oslovovat klidně oběmi jmény zaráz.

Jinak také pracuji na svém oláři. Jen je škoda, že ho nemůžu udělat stálý, což by měl být. Takže jsem vzala svůj starý dřevěný kufřík a natřela ho. Ještě na něj poskládat všechny věci. A když ukončí rituál, tak vše mohu schovat zpět do kufříku. Musím to tak udělat, jelikož pořád bydlím doma s rodinou a nevím, co by na to mamka řekla. A taky mám zakázáno zapalovat svíčky v pokoji, tak to musím dělat na tajňačku. Až ho dodělám, tak vám ho sem určitě hodím.

nádherná svíčka, taky bych takovou chtěla
 

2 people judged this article.

Comments

1 Choi Mari Choi Mari | Web | 5. april 2015 at 22:19 | React

Takovéhle věci by rodiče vážně nepochopily. Mě seto líbí, ale zase bych se tomu zas tolik neoddávala, ale lidé, co tomu vážně věří a provozují takové věci mi přijdou neskutečně zajímaví.

2 S. S. | Web | 6. april 2015 at 11:33 | React

Ooo.

Myslím, že každý máme svým způsobem něco podobného. Nemusí k tomu nutně patřit rituály a tak, ale víra v něco... a v sebe. To má asi každý. Znám člověka, který zasvětill svůj život knihám a češtině. Líbí se mi to natolik, že jsem se rozhodla jej následovat. Hm.

Hodně štěstí. Ať už je tvým cílem cokoliv.

3 【Mickey】† ✡ 【Mickey】† ✡ | Web | 6. april 2015 at 11:41 | React

Strašně mě baví číst tvůj blog .. nikdy jsem o wicca dřív neslyšela, ale docela mě to zaujalo. ^^
Hodně štěstí s tvým plánem! :)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.