Znaky a symboly

5. april 2015 at 13:09 | Eira Toril ☯ |  Poznatky

Pentagram
-První a nejpatrnější čarodějnictví symbol, je pentagram. Formy tohoto symbolu byly nalezeny v Latinské Americe, Indii, Číně, Řecku a Egyptě. Představuje čtyři základní prvky (vítr, voda, země a ohně) plus panteistický duchovní bytost (Matku Zem). Tytéž elementy jsou stále zastoupeny v čarodějnictví dodnes. Pentagram je čarodějnictví symbol ochrany. Má čarodějky ochraňovat před vším zlím.PentagramPůlměsíc
-Crescent Moon je čarodějnickým symbolem bohyně, a proto ho obvykle nosí pouze ženy. Slovo Crescent pochází z latinského creare což znamená vytvořit. To je symbol plodnosti žen, a schopnost žen k vytvoření života, proto jej nosí mladé ženy, které chtějí otěhotnět.

Crescent Moon

Tři měsíční fáze
-Dalším symbolem je Trojitá bohyně. Ukazuje měsíc ve třech ze svých čtyř fází.Fáze měsíce jsou spojeny s měsíčními fázemi menstruačního cyklu, každý běh o 28,5 dnů na délku. Lunární fáze jsou také symbolem života člověka. Dorůstající měsíc-člověk roste, úplněk je vrchol dospělosti, ubývající měsíc je stáří. Zatmění je smrt. Trojitá bohyně obvykle označuje kněžky.

Trojitá bohyně

Parohy nebo rohy
-Stejně jako ženy nosí měsíční symbol, muži nosí parohy nebo rohy. Je to vlastně mužský symbol boha. Bůh v čarodějnictví téměř vždy má rohy nebo parohy. V přírodě, většina zvířat, kteří jsou samci mají rohy. Rohy nosené muži jsou obvykle kozího tvaru, a parohy jsou ve tvaru jelena. To je symbol mužské mužnosti, protože parohy se používají při říje na boje o samičku.

Horned bůh

Silver vs Gold
-V čarodějnictví je téměř vše, co má buď mužský nebo ženský aspekt. Ať už bylinky, planety, nebo prvky, to vše může být definován jako mužský nebo ženský. Téměř všechny čarodějnické symboly mají buď mužské nebo ženský přidružení. Stejně tak existují mužské a ženské barvy. Stříbrná je barva žen a zlatá barva mužů.

Kolo roku
-Symbolizuje cyklus roku. Každé kolo představuje jednu z osmi sabatů, Imbolc, Ostara, Beltane, Litha, Lamas, Mabon, Samhain, Yule. Význam kola je, že neexistuje žádný začátek a konec. Můžeme říkat lednu začátek roku, (Ačkoli mnoho Čarodějnic označuje 1. listopad jako první den v roce). To je ten nekonečný cyklus, který kolo roku znamená. Nikdy neskončí.

Wheel Of The Year

Kříž
-Ano, kříž byl čarodějnicý symbol dlouho předtím, než jej křesťané přejali. Typický čarodějnický kříž má strany stejné délky. To je proto, že je symbolem rovnováhy. Čarodějnice může nosit kříž jako způsob, jak získat rovnováhu ve svém životě, nebo jako připomínka k udržení rovnováhy. V rituálu se používá k pomazání těch, kteří vstupují do kruhu.

Kříž

Runy
-Existuje mnoho forem psaní, které Čarodějnice mohou využívat pro symbolismus, tajemství, nebo věštění. Patří mezi ně Ogham, thébské, a Futhark runy. Typicky Theban runy jsou používány v Knize stínů, aby udržely kouzla a rituály tajné. Mohou být také použity k označení rituálních nástrojů, protože runy jsou více umělecké než ostatní skripty, a může být nesprávně vyložen jako jednoduchý design.
-Theban runy jsou více než jednoduché čarodějnické symboly. Jsou také nástrojem. Theban runy jsou používány jako substituční šifry, kdy čarodějnice chce udržet něco v tajnosti.

Theban Runes
Spirála
-I když je zřejmé, že to byl významný symbol duchovnosti, jen to, co jeho význam byl, je neznámý. Chcete-li, čarodějnickáspirála je symbol bohyně. Je také symbolem cesty života. Přejížděním po spirále prstem, nebo jen očima vás nutí relaxovat a odpočívat.

Spirála

Trojúhelník
-Trojúhelník je čistě ženský symbol. Tyto tři body představují tři bohyně: panny, matky a čarodějnice. Trojúhelník je symbolem síly.

Trojúhelník

Samozřejmě jich je mnohem více, ale vypsala jsem asi ty nejběžnější. Zbytek máte tady v tabulce.

68614_154843964664558_10920453_n_large
Nějak jsem se to pokusila přeložit a zkrátit
 

2 people judged this article.

Comments

1 【Mickey】† ✡ 【Mickey】† ✡ | Web | 5. april 2015 at 13:14 | React

máš strašně zajímavý blog, určitě tu nejsem naposled :)

2 Gil Gil | Web | 14. april 2015 at 0:02 | React

Krásné, pentagram mám hrozně ráda, mám doma jeden z ryzího stříbra :-) :-) :-) Dřív jsem ho neustále nosila na krku, ale po pár letech mně už štvalo, jak se všichni ptali: "Co to je? Židovská hvězda? Nebo komunistická? Nebo satanská? Řekni!" i babičky na zastávkách :D mankote :/ Osvěta :D Jenom dvě báječné holky věděly "bílá magie, dobro, ochrana". A taky můj přítel :-) Tak jsem pentagram vyměnila za ÓM. To lidé buď nepoznají vůbec :D a nebo si ho nepletou.
Půlměsíc mám strašně ráda :-) Když je na obloze, jsem venku a dívám se a dívám se.. :-) V hinduismu ho má ve vlasech Šiva a uctívají ho taky i v islámských zemích že :-)
Spirálky miluji a pomalovaly jsme jimi se spolužačkou celé školní sešity a taky naši školní skříňku :-) A ani nám za to paní učitelka nevynadala :D Jsou nádherné :-) Jsou jako symbol duchovní energie, která vyzařuje z nitra všeho ven :)

3 ZdenekL ZdenekL | Email | 17. january 2017 at 14:17 | React

Chtěli byste zvýšit návštěvnost na wiccanlife.blog.cz několikrát? Hledat v google: Masitsu's tricks

4 WaclawA WaclawA | Email | Web | 29. april 2017 at 9:16 | React

Velmi pěkný blog, těším se na nová pracovní místa

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.